Kedim Kusuyor Kediler Neden Kusar?

  • Whatsapp
kedi kusmasi4 - Kedim Kusuyor Kediler Neden Kusar?


Sevgili okurumuz , k
edinizi kusarken yakaladığınızda bu durum çok ürkütücü gözür.Bazende siz yokken kusar ve eve geldiğinizde evin farklı bölgelerinde kusmuklar görürsünüz ve doğal olarak aklınıza hemen ”Kedim kusuyor ne yapabilirim? Kedim tüy kusuyor? Kedim hasta mı? Kedimin kusma sebebi nedir? Acaba kedilerde kusma çok ciddi bir şey mi?” Gibi sorular gelir , bunlar çok normal her kedi annesinin her kedi babasının yaşadığı ve karşılaştığı bir problemdir.

cat mammal hungry grumpy cat wallpaper preview - Kedim Kusuyor Kediler Neden Kusar?

Kedilerde Mama Değişimi Ve Kalitesiz Mama
Kediler insanlar gibi değildir.İlk cümlemize böyle başlayalım , kediler yavruyken farklı mama yetişken farklı mama olgunken farklı mama yemelidir.Bu değişik yeme dengesine uymayan anne ve babaların kedileri malesef ki kusarak tepki veriyor. Kedinizin kusma sebeplerinden biri yanlış mama tercihi olabalir.Kedinize uygun mamayı kesinlikle kedinizle ilgilenen veteriner hekiminize sorun.
Ve bir mamadan dolayı kusma sebebi daha vardır . Eğer kediniz bir mamaya alıştıysa ve uzun süredir o mamadan başka mama yemiyorsa bir anda yapacağınız mama değişikliği kediniz birden fazla kez kusmasına neden olabilir.
Bu yüzden mama değişikliği yapacaksanız bunu alıştıra alıştıra yapmanızı öneririz yoksa kediniz alışana kadar yüksek ihtimalle kusmaya devam edecektir.

kedi parazit tedavisi - Kedim Kusuyor Kediler Neden Kusar?

Kedilerde Parazitsel Kusma
Çok önemli olan bu detay kedinizin kusma problemini ortadan kaldırabilir , kediniz gün ortasında kusuyor ve herhangi bir yanlış yaptığınızı düşünmüyorsanız kedinizde parazit olabilir paraziti olan bir kedi gün içinde bir kez veya birden fazla kusabilir veteriner hekime başvurmanızı öneririz ve tedaviyi yakından takip etmenizi öneririz çünkü kedilerde parazit sorunu küçük bir sorun gibi görünsede büyük sorunlara gebe olabilir. Bu yüzden dikkat etmemiz gerekir.

bulasik sungeri oluklu sungerler ceyhanlar 508 48 B - Kedim Kusuyor Kediler Neden Kusar?

Zehirli Ve Bilinmeyen Besinler
Kedilerin zehirli ve yasaklı besinler yemesi onlar için çok zararlıdır.Siz farketmeden ve farkında olarak bunu yapabilirsiniz kedilerin yasaklı besinleri yemesi onların zehirlenmesine yol açar ve kusmaya sebebiyet verir kedilerin yasaklı yiyeceklerini bilmiyorsanız  kedilerin yasaklı yiyecekleri nelerdir? yazımıza tıklayarak ulaşabilir ve konu hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.Kedinlerin dikkatini çeken ve yalayıp yuttukları ev eşyalarına dikkat etmelisiniz örneğin mutfaktaki bulaşık sünger beziyle oynarsa aynı zamanda bunu yalar ve üzerindeki bulaşık detarjanını yutmuş olur buda bir zehirlenmeye yol açıp kedinizin kusup ishal olmasına neden olabilir.

5d3a3d459dc6c - Kedim Kusuyor Kediler Neden Kusar?
Kedilerin Tüy Kusmaları (Kedi Maltları)
Kediniz tüylerini yalarken yani kendi temizliğini yaparken tüy yutabilir ve yuttuğu bu tüyler yemek borusunda birikip kusmasına yola açar fakat normal bir kedi tüylerini sindirmesini sağlayan ve dışkı yoluyla atmasını sağlayan krem gibi bir görüntüsü olan kedi maltları var kedinize bunu vererek tüylerini sindirerek çıkarmasına yardımcı olursunuz.Kedi maltları hakkında bilgi almak istiyorsanız ”kedi maltları”yazımıza tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

kedi tuy 1 - Kedim Kusuyor Kediler Neden Kusar?

Kedilerde Kusma Günlük Tarak Bakımı
Bu kusmayı engellemenin bir yoluda kedilerinizi her gün taramanız kedinizi her gün tararsanız gün içinde evinizdeki tüy yumaklarından ve kirli görüntüden kurtulabilir aynı zamanda kedinizin çok tüy yutmasını engelleyip kusmasınıda engellemiş olursunuz.

Kedisinin kusmasından yakınan bazı twitter sakinleri ;

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir